0

Welcome to Electrolux Store Appliance Repair Service

Kesi za pravosmukalka, kese za usisivace, kesi za pravosmukalki, kesi za usisivac
      KESE VREKI ZA USISIVAČE PRAVOSMUKALKA
MIKROFIBER i PLATNENI kese vreki za svaku vrstu usisavača. Bolje, brže i efikasnije čišćenje.Electrolux je vodeći internet prodavac kesa vreki za usisivače u Macedonia. Electrolux Palenzo bag® original je standardna vrećica dizajnirana za svih usisavača koi se koriste od programata na Electrolux Group od Macedonia .Prije nekoliko godina Grupa Electrolux ja dizajnirali su Electrolux Palenzo® bag, standardnu ​​vrećicu za sve svoje usisavače s spremnikom. Suradnja između Electroluxa i sve druge  brendovi za usisuvace  ima za cilj olakšati život potrošačima i trgovcima pojednostavljivanjem složenog tržišta vrećica za prašinu.
Danas sve što trebate učiniti je zapamtiti Electrolux Palenzo® bag logo.
Electrolux Palenzo ® je zaštitni znak prilagodljivog potrošnog materijala i dodatnih dijelova koje proizvodi Electrolux - jedan od najvećih svjetskih proizvođača kućanskih aparata. Electrolux Palenzo® je prisutan širom svijeta i posjeduje dugogodišnje iskustvo u proizvodnji i prodaji ovih proizvoda.

The place where You can find everything for Your appliances and Electrolux Spare Parts - Service Innovative Equpments Factory and Development and Intellectual PropertyOsim širokog i uvijek novog asortimana vrećica za usisač i dodatnih dijelova za sve marke usisača za prašinu trenutno na tržištu, Electrolux Palenzo® nudi potrošni materijal i dodatne dijelove za male kućanske aparate i bijelu tehniku, zadovoljavajući tako sve potrebe vezane za kućanske aparate u vašem domu.

Kvaliteta i novatorstvo oduvijek su bili naša pogonska snaga. Novi sintetički MIKROFIBER™ i PLATNENI Fresh materijal za vrećice za usisač pruža duži vijek trajanja uz uvijek visoku usisnu snagu iako se vrećica puni, kao i bolje filtriranje za zdraviju kućnu sredinu. Electrolux Palenzo® je prvi proizvođač sintetičkih vrećica za usisač kojemu je kvalitetu proizvoda ispitala Grupa TÜV Rheinland, a čije odobrenje predstavlja stvarnu garanciju kvalitete.

Latest Products

Explore our Trending and Fresh Arrivals

НАШАТА  ПРИКАЗНА ЗА  ЕЛЕКТРОЛУКС МАКЕДОНИЈА почнува Од 1984 година, Electrolux Palenzo ® е лидер и иноватор во комерцијалната и куќинска вакуумска индустрија за чистење на простории. Преносливите машини на Electrolux Палензо ®  и од сите други призводители на апарати за чистење обезбедуваат исклучителни перформанси, издржливост, продуктивност и трошоци за сопственост за професионалците за чистење во образованието, угостителството, здравството и канцелариите. Разновидната производна линија на Electrolux  и сите брендови има за правосмукалки за исправени ранци и канистери, машини за подови, екстрактори за теписи, двигатели за воздух и додатоци кеси за собирање на ѓубре . Електролукс е во сопственост на Palenzo ® Фамилијата. Посетете ги http://vacuumcleaners.electrolux.mk   и http://shop.electrolux.com.mk/index.php/ventilacija   за повеќе информации.

Добредојдовте на  http://vacuumcleaners.electrolux.mk   онлајн продавницата каде исклучителната услуга и ниските секојдневни цени одат рака под рака. Нашата мисија е да бидеме најпрепорачливиот добавувач на резервни делови за правосмукалка во Македонија и нашите независни прегледи на клиентите се доказ дека сме на вистинскиот пат. http://vacuumcleaners.electrolux.mk   е компанија на постојани иновации, се трудиме да ги усвоиме најновите трендови и брзо да се менуваме за да ги задоволиме потребите на клиентите. Пробајте го нашиот нов портал за безбедна трансакција или една од нашите дневни зделки за да дознаете повеќе. http://eluxstore.electrolux.mk   е целосно македонскиот бизнис и ние се стремиме да поддржиме што повеќе други бизниси во Македонија. Основана во 1984 година, бевме едни од првите кои се впуштија во дигиталниот свет со нашите резервни делови за вакум. Почнавме со само неколку резервни делови и додатоци и постепено го зголемивме нашиот асортиман на преку 2000 производи.

Ние сме сигурни! Сите наши артикли се на залиха и подготвени за локално испраќање од нашиот магацин со седиште во Битола -Монстири. Ова е причината зошто вашиот предмет ќе биде испорачан без одлагање! Деловите за правосмукалка се наша страст! Ние секогаш работиме да ги имаме сите делови што ви се потребни на залиха за брза испорака и постојано сме во потрага по најновиот тренд на резервни делови за правосмукалка. Во просек додаваме 10 нови производи секоја недела, погледнете одблизу на нашата голема палета на нови резервни делови Electrolux Palenzo ® кои вклучуваат глави за подот Electrolux Palenzo ®  и широк спектар на оригинални и генерички Electrolux Palenzo ® филтри.

Вашите повратни информации се добредојдени на http://vacuumcleaners.electrolux.mk   Доколку имате предлог за вакум дел што треба да го складираме или имате каква било повратна информација за тоа како можеме да подобриме, сакаме да знаеме! Некои од најдобрите промени на страницата се направени врз основа на одлични предлози од нашите ценети клиенти!

Среќен шопинг на http://vacuumcleaners.electrolux.mk   ! Како да го измерите вашиот дијаметар Како да го измерите вашиот дијаметар Многу често нашите клиенти не прашуваат, дали оваа алатка ќе одговара на мојата правосмукалка или дали овој додаток за сите Бренд ќе одговара на мојот Електролукс? Добрата вест е дека е навистина многу лесно да се сфати ова со помош на едноставен линијар. Гледате, повеќето правосмукалки доаѓаат во цевки со ист дијаметар, црева и додатоци, тоа значи, ако го знаете дијаметарот на вашата правосмукалка, можете да купите која било друга алатка со ист дијаметар и ќе одговара! Подолу е лесна статија за самопомош чекор по чекор што ќе ви помогне да го одредите дијаметарот на вашата правосмукалка.

Откако ќе го пронајдете, можете лесно да го користите пребарувањето на страницата за да го напишете дијаметарот што го барате. 1. Најдете баран дел за вашиот владетел 2. Поставете го линијарот на шупливиот дел од предната страна на рачката со нулата на едниот крај. 3. Проверете дали линијарот е во центарот на шуплината на рачката (видете ја илустрацијата Б) 4. Измерете го растојанието во милиметри од едниот крај на кругот до другиот крај. Илустрација Како да поставите универзален адаптер Држете го универзалниот адаптер со двете раце, едната рака на подебелиот крај, другата на потенкиот крај. свртете спротивно од часовникот за да го олабавите гумениот прстен, но не одвртете го до крај. Поставете го универзалниот адаптер на металната шипка, на долниот крај на шипката. држете го адаптерот со двете раце и додека шипката е внатре во завртката на адаптерот за да го затегнете прстенот. завртка во насока на стрелките на часовникот. сега вметнете ја алатката за подот, четката или кој било друг дел што сакате. вашиот дијаметар е претворен во стандарден дијаметар од 32 mm! можете да ги поминете истите чекори за да го поставите универзалниот адаптер на рачката (парче со свиткана завршница) Како да се отстрани затнувањето или блокадата Како да се отстрани затнувањето или блокадата Во вашата правосмукалка Дали вашата правосмукалка не работи или едноставно е затнат? Ако вашата правосмукалка одеднаш престане да цица - шмука  и не ви дала никакви предупредувачки знаци, тоа едноставно може да биде некаде блокада. Особено ако предметната правосмукалка треба да трае околу 20 години, ако погледнете внатре во цревото или шипката, може да најдете капаче за пенкало, штипки, вратоврски за вртење, пластични маркери за датотеки и нечистотија. Во овој случај, се разбира, речиси никаков воздух не можеше да навлезе од ова затнување, и така затнувањето постојано стануваше се поголемо и повеќе го ограничуваше воздухот.

За лесно да откриете дали вашата правосмукалка е всушност блокирана, извадете го цревото од правосмукалката Со челик за алат за прачка и под прикачен на него. Потоа фрлете паричка од 2 евра во неа, ако се заглави Тогаш имате блокада! Ова е редоследот на тоа што треба да направите за да откриете каде има затнување во правосмукалката: 1. Започнете со проверка на главата на четката на правосмукалката за да видите дали нешто е заглавено на самиот почеток и, ако е така, отстранете ја блокадата. 2. Потоа отстранете ги правите прачки и погледнете низ нив за блокирање пред да го направите истото со флексибилното црево. Лесно е да се погледне низ флексибилното вакумско црево со тоа што ќе се остави едниот крај да виси и да гледа надолу кон подот. 3. За да отстраните каква било блокада, нежно турнете прачка слична на метла низ вакумската цевка. На крајот, проверете ја самата машина.

   Dobrodošli u On line  Shop internetsku trgovinu http://vacuumcleaners.electrolux.mk  gdje nudimo usluga i niske dnevne cijene idu ruku do ruku. Naša misija je biti najpreporučljiviji dobavljač rezervnih dijelova za usisavače u Makedoniji, a naše neovisne recenzije kupaca dokaz su da smo na pravom putu. http://elektroluks.mk/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=29&Itemid=44   je firma tvrtka stalnih inovacija, trudimo se usvojiti najnovije trendove i brzo se mijenjati kako bismo zadovoljili potrebe kupaca. Isprobajte naš novi portal sigurnih transakcija ili jednu od naših dnevnih ponuda da saznate više. http://eluxstore.electrolux.mk   je potpuno makedonski posao i nastojimo podržati kao i mnoge druge firme i tvrtke u Makedoniji.

    Imamo Rezervni  delovi  za sve  Vrste Usisavače -Pahosmukalki.

  Electrolux  od Makedonija prodava  masini za ususuvaci pavosmukali  kesi torbi vreki za sabiranje na gubre  uređaj za čišćenje prašine i prljavštine s površine, zbog protoka usisa zraka. Prašina i prljavština se akumuliraju u vrećicu, iz koje se moraju ukloniti redovito. Prvi usisivači su proizvedeni u 1869 god..

Usisavač s vrećicom-kesa -bag. To uključuje modele s filterom prašine kolektora torbu, u kojoj je žetva kasni i ide ga od prašine, prljavštine i drugih malih čestica. Prašina kolektora mogu biti smješteni unutar usisavača (ovaj dizajn je najčešći u Europi) ili na ručku (američka verzija).

Postoje dvije glavne kategorije prašine kolektora: A. Non-izmjenjivih platno prašine torbe - uvijek unutar usisivača i tresti kao ispuna, tada se vratiti na usisavač. Non-zamjenjive prašine kolektori izrađeni su od tkanine i blokirati samo za velike prašine koja teče i prskanje u zraku nakon čišćenja mali dio opasnog prašine. Dvije. Zamjenski prašine vrećice - od papira ili netkani kompozitni i oprati ili odbaciti kod punjenja, nakon čega usisavac je umetnut u novu torbu. Najbolji model netkanog prašine kolektora su u mogućnosti to držati prašinu do 0, 3-mikrona filter i do klase HEPA14. Jer ljudi s astmom preporučuje HEPA H12 filter vakuuma klasu i više (npr. HEPA H13). Prednost usisavače, osobito u jednostavnosti i pouzdanosti konstrukcije. Mane su potreba za redovitim kupovine filtera i smanjiti usisnu snagu kao što popunite filter.

Vakuum-ciklona cistenje na podovi . U usisavače koji koriste ciklona se čisti zrak, bez vrećice za prašinu - umjesto u prašinu zbog centrifugalne sile je odvojen od strujanja zraka i uzima u posebnom prijenosnih spremnika. Zrak prolazi redom kroz niz ciklona različitih veličina, ali konačni pročišćavanje zraka se proizvodi u izmjenjivi fini filter. Prednosti usisavače uključuju nedostatak potrebe za zamjenu filtera (osim mikro) i čišćenje vrećice, kao i konstantna snaga usisavanja koji ne ovisi o stupnju punjenja spremnika. Od nedostataka - povećanje potrošnje energije. Osim toga, pogreška u dizajnu ciklona može zahtijevati previše česte promjene u fini filter.

Usisavač s filterom vode. U usisavači ove vrste pročišćavanja zraka se izvodi tako da je prskanje s vodom u spremniku. Dvije najčešće vrste usisavače: mjehurić i separator. U čišćenje pjenušavim vakuum, usisni zrak prolazi kroz tikvicu s vodom, teška prašina zadržala izravno u spremnik s vodom i filtrirani izlaz zraka poroznih filtera. U čistije separator separator vakuum razdvaja čak i fine prašine iz zraka i miješa se s vodom. Dizajn separatora se razlikuje od dobavljača do dobavljača. Uporeba separatora ne smanjiti usisnu snagu, ova vlast je zadržao tijekom čist-gore. Za uspješno filtriranje kroz separator zahtijeva kvalitetu high-speed motor u nekim modelima brzine vrtnje do 27 000 rpm. Dakle, cijena separacijske vacuums nalazi se u visokom  kvalitetom.

Najčešći tipovi usisavače: Kat čišći cistenje podovi .Cistenje podovi Kat čistač - dizajn, najčešći u Europi. Pumpa i pročistač zraka se obično nalaze u jednom paketu, koji je povezan s četkom s crijevom. Za pomicanje na kat Zgrada je opremljena kotačima, iako postoje, na primjer, usisavači, klima jastuk vozila, kao što je Hoover konstelacije. Kat dizajn je vrlo svestran, i omogućava vam da očistite većini površina, uključujući i dovoljno teško - pomoću cijevi, crijeva i četke pogodna dizajna.

Ručni usisivač. Ručni usisavači nisu prikladni za čišćenje velikih područja, oni su dizajnirani za malu količinu posla: čišćenje automobila, namještaja i sl. Ovi usisavači uglavnom nisu opremljene s crijevom, imaju malu količinu prašine, niske snage motora i powered by punjiva baterija.

Vakuum četka. Usisavači, četke su češći u Domacinstvo I u firme. U takvom motoru usisivač i pumpa se najčešće nalazi unutar četkom. Pumpa puše zrak čestica prašine u vrećicu u prilogu drškom usisivača. Na prednosti ovog uređaja može sadržavati malu potrošnju energije s obzirom na mjesto pumpe što bliže kista, kao i veliku količinu prašine torbu. Nedostaci su složenost čišćenje teško dostupnih mjesta (koji su usisavači opremljeni su dodatnim crijeva i mlaznice) i ranjivost pokretnih dijelova iz vode i velike objekte.

Robotski usisavači. Robotski usisavači na korisnika ili na rasporedu da se presele samostalno, zaobilaženje prepreka na određenoj površini, uklonite prašinu i prljavštinu. Mnogi modeli su self-čišćenje nakon povratka na punjač. Korisnik je redovito čistiti prašinu i očistiti prašinu u teško doći do mjesta koja Robot usisavac ne mogu očistiti.

 

Wide Range of Products

Featured Products

Explore our Featured Products